Krby, kamna a krbové vložky

Teplovodní krby

Teplovodní krb

Teplovodní krb dovede skloubit krásu hoření standardního krbu s centrálním vytápěním vašeho domu. Dnešní moderní topidla je možno provozovat s účinností nad 80 % (jen méně než 20 % energie odchází do komína), s nádherným hořením a dokonale čistým nezakouřeným sklem. Většinu vytvořené tepelné energie krb odevzdá přes výměník do akumulačního zásobníku (takzvané akumulační nádrže), z něhož je energie čerpána dle předem zvoleného programu; například do radiátorů či podlahového topení. Stručně řečeno topení v krbu a vytápění domu jsou dva nezávislé procesy.

V naší nabídce naleznete vše potřebné pro stavbu teplovodního krbu. Od krbových vložek několika výrobců evropského formátu, přes akumulační nádrže, potřebné připojovací komponenty až po materiál potřebný k obestavění krbu.

Samozřejmě nabízíme plnohodnotný servis ve formě postavení krbu s celým teplovodním topným systémem. Realizační firmy v naší prodejní síti jsou odborně proškoleny pro dosažení perfektního výsledku u vás doma!

Teplovzdušné krby

Teplovzdušný krb

Určitě nejrozšířenějším druhem krbů u nás jsou právě teplovzdušné krby. Jsou jednoduché pro výstavbu, nenáročné na použitý materiál a jsou zcela nezávislé na elektrické energii. Principielně fungují díky konvekci neboli proudění vzduchu. Ten studený vstupuje ve spodní části do komory krbu, kde se ohřívá a teplý vystupuje zpět do místnosti horním otvorem (nejčastěji ventilační mřížkou). Po odevzdání části tepla do stropních a stěnových konstrukcí domu začne ochlazený vzduch klesat a v důsledku podtlaku se vracet zpět do komory krbové vložky. Díky takové cirkulaci vzduchu mají teplovzdušné krby velice rychlý náběh tepla. Velmi častým jevem u teplovzdušných krbů je vysoká teplota v oblasti hlavy a nízká teplota v oblasti nohou.

Nevýhodou teplovzdušných krbů je, že s konvekčním vzduchem proudí také prachové částice. Ty se navíc při styku s horkou kovovou krbovou vložkou přepalují!

Akumulační krby

Akumulační krb sálavý

Akumulační krb, jak už z názvu vyplývá, je schopen naakumulovat tepelnou energii a vydávat ji do okolí pozvolným sáláním. Při tom všem je však zachován vzhled a design standardního krbu. Krb je postaven ze speciálních materiálů jako například šamot, z něhož se poté sáláním uvolňuje tepelná energie do okolního prostoru. Principielně krb funguje tak, že aktivně přikládám přibližně tři hodiny (celkem tři dávky paliva) a poté dalších cirka pět hodin krb sálá akumulované teplo do svého okolí.

Velice oblíbené jsou krby kombinované, které mají ventilační mřížky. Při potřebě rychlého tepla zkrátka otevřete mřížky a z akumulačního krbu se stane krb teplovzdušný. Po uzavření mřížek se z krbu stává zpět akumulační.

Sálání jako princip předávání tepelné energie je velice zdravé a příjemné. Energie je de facto uvolněna z pláště krbu z takzvané teplosměnné plochy a šíří se kolmo na tyto plochy jako infračervené záření. Jakmile narazí na nějaký předmět, tak jej ohřeje. Nepřehřívá tak zbytečně vzduch v místnosti.

Plynové krby Kal-fire

AKTUÁLNÍ CENÍK PYNOVÝCH KRBOVÝCH VLOŽEK KE STAŽENÍ ZDE
AKTUÁLNÍ KATALOG PLYNOVÝCH KRBOVÝCH VLOŽEK KE STAŽENÍ ZDE 

V našem sortimentu naleznete vysoce kvalitní holandské plynové krbové vložky značkyKal-fire.

Plynové krby Kal Fire jsou moderní a velmi technicky vyspělé. Jsou řešením pro ty, kteří ocení krásu a komfort. Uzavřená spalovací komora zajišťuje bezpečnost a jednoduché ovládání pro uživatele.

Díky plynovým krbům společnosti Kal Fire nemusíte ztrácet čas nákupem dřeva, jeho skladováním a doplňováním. Odpadne Vám vynášení popela a čištění skla, které je velmi jednoduché, není třeba více než jednou nebo dvakrát za rok.

Krbové vložky Kal-fire jsou jedinečné svým minimalistickým designem a dokáží vytvořit dokonalý soulad mezi krbem a jeho okolím, například prodloužením zdi interiéru tak, aby tvořila zároveň zadní stěnu krbu. Velká prosklení bez jakýchkoli rámů umožňují impozantní ničím nerušený pohled do plamenů.

Plynové vložky neslouží jen pro okrasu, ale také pro vytápění. Svým výkonem minimálně 83 % vytopí prostor až do 100 m2. Zároveň jsou vyráběny v souladu s nejpřísnějšími ekologickými normami.

Díky vyváženému systému odtahu spalin pracují vložky nezávisle na místnosti, ve které jsou umístěny. Je možné je tak instalovat prakticky do každé domácnosti. Jsou vhodné i do bytů, kde není vždy možné využít klasický komín a díky své vzduchotěsnosti také do pasivních domů.

Kromě osmi režimů nastavení intenzity přívodu plynu pro hoření mají vložky Kal-fire navíc devátý ECO režim. V tomto režimu plynový ventil krbu přivádí plyn do krbu se střídající se intenzitou. To vytváří živé realistické plameny, které postupně uhasínají, aby v příštím okamžiku znovu vzplály. Spotřeba plynu a výdej tepla jsou v tomto režimu
o 40 % nižší!

Dálkové ovládání opatřené displejem zobrazujícím čas, teplotu a výšku plamenů je součástí balení. Ovládání může sloužit zároveň jako termostat, neboť má zabudováno čidlo na měření teploty, podle které lez spínat a vypínat hoření. Krby mohou být navíc za příplatek vybaveny přijímačem Wi-Fi, takže je lze ovládat pomocí iPadu, iPhonu, iPodu či telefony se systémem Android.

Sortiment plynových krbových vložek Kal-fire je rozdělen na dvě produktové řady - Fairo ECO-line a Fairo ECO-PRESTIGE. Řada ECO-PRESTIGE se kromě všech charakteristik, výhod a technických předností řady ECO-line může pochlubit jedinečnou technologií, vytvářející opravdu dokonalou imitací hoření. Patentovaný hořák je začleněn do spalovacího prostoru pod polena a výsledkem jsou skvěle vypadající vysoké plameny. Pro dotvoření efektu lze doobjednat LED osvětlení pod hořákem, které přidá záři žhavých uhlíků.

Na ukázku hoření ECO-PRESTIGE se můžete podívat ZDE

V obou řadách si můžete vybrat krb s rovným, rohovým nebo třístranným prosklením, u řady ECO-line s různými šířkami skla. 

Individuálně dotvoříte krb zvolením zadní stěny krbu v provedení hladký panel, designový panel nebo černé keramické sklo.

Vložky jsou standardně dodávány s dekorační náplní v podobě keramických polen, která můžete zdarma nahradit bílými, béžovými nebo šedými kameny a za příplatek také setem keramických polen Exclusive nebo Kryptonitem.

Reference